تبلیغات
بسكتبال - زندگی نامه لبرون جیمز

طراحی سایت

قالب سایت

طراحی سایت


بسكتبال
تقدیم به تمام بسکتبالیست های ایران
نوشته شده در تاریخ 1391/01/19 توسط آرمین خسروی

نام: Lebron Raymone

نام خانوادگی: James

لقب: king james

قد:2/03

وزن:  kg114

لبرون جیمز در ۳۰/دسامبر/۱۹۸۴ در آکرون اوهایو به دنیا آمد مادرش گلوریا جیمز۱۶ ساله بود که وی را به دنیا آورد و پدرش پس از به دنیا آمدن وی آنها را ترک کردو مادرش وی را به تنهای بزرگ کرد به همین دلیل او از فامیل مادرش استفاده میکند. مادر بزرگ لبرون در سن ۴۲ سالگی به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست داد، او زنی فداکار و خوش اخلاق بود که برای ناراحت نشدن فرزندان بیماری شدید خود را پنهان می کرد و از هر کاری برای خوشحال کردن آنان و هر که به او روی می آورد بهره می برد. پس از آن زندگی اش سخت تر شد، در سال ۱۹۹۰ مردی که لبرون تحت تکفل اش بود به دلیل قاچاق کوکایین دستگیر شد و ۸ سال طول کشید تا او و مادرش به خانه دایمی شان نقل مکان کنند اما حتی آن موقع هم، جیمز بیشتر اوقات خود را با خانواده فرانک واکر مربی تیم ورزش جوانان که از ۹ سالگی با او آشنا شده بود می‌گذراند.‌ در همان سال ها گلوریا که نتوانسته بود شغل ثابتی برای خود دست و پا کند چند بار به دلیل ارتکاب جرایم کوچک بازداشت شد و چند روزی را در زندان به سر برد و لبرون که مشکلات زیادی را تجربه می کرد در یک سال ۸۰ روز به دلیل آشفتگی ذهنی به مدرسه نرفت. او درباره آن روزها می گوید: من شاهد مواد مخدر، اسلحه و قتل بودم، هر چه بود جنون بود و بس....ورزش و به خصوص بسکتبال تنها راه برای خروج از این بحران به نظر می رسید. جیمز درباره خاطره به یادماندی اش ازسخت ترین روزهای تحصیل می گوید: همه دوران کودکی ام خاطره بود اما آنچه هرگز ازذهنم پاک نمی شود اولین حضورم در ورزش در ۸ سالگی بود. من به عنوان یک نونهال رشد می کردم و در همان روزها عاشق بسکتبال شدم و اثر واکرها بیش از پیش نمایان شد. آنهانظم و برنامه ریزی را به من تزریق کردند علاوه بر آن جزیی از یک خانواده بودم، با حضور پدر و مادر و یک برادر و دو خواهر و این تجربه ای باور نکردنی برایم محسوب می شد. باعث شد چشمانم به آنچه امروز هستم باز شود و دلیل آن را بفهمم، زندگی ام تغییر کرده بود. هیچ گاه آنچه خانواده واکر به ویژه فرانک برایم انجام داد را فراموش نمی کنم.

او معروف نیست اما اولین کسی است که به من بسکتبال را هدیه کرد و در من علاقه واقعی به وجود آورد. نیاز به مشوق بیشتری بود، لبرون بزرگ تر که شد این کار بر عهده درو جویس گذاشته شد که از ۹ سالگی شاهد بازی جیمز با فرزندش بود. الان باورش سخت است اما لبرون واقعا نمی توانست دریبل بزند. جویس بعدها مربی تیم دبیرستان سنت وینسنت شد تیمی که لبرون با آن به افتخارات زیادی نایل شد و از آنجا راه خود را برای حضور در  NBA و کلیولند کاوالیرز هموار کرد. جویس همچنین به یاد می آورد که لبرون بلندقدترین (او الان ۲ متر و ۶ سانتیمتر قد دارد) و سریع ترین بازیکن زمین بود و این توانایی را داشت که در حین بازی به حرف های مربی گوش بدهد. ضمن اینکه که گلزن بسیار ماهری بود و هرگز در یک مسابقه کمتر از۲۷ امتیاز کسب نکرد که رکوردی کم نظیر محسوب می شود. لبرون در فوتبال امریکایی نیز تبحر داشت اما خودش خاطر نشان می کند که برای بسکتبال ساخته شده است:« در همان نوجوانی فهمیدم که باید به سمت بسکتبال بروم و این کار درستی بود که انجام دادم.» جیمز که در بازی بامداد یکشنبه کلیولند در نخستین دیدار مرحله پلی آف کنفرانس شرق برابر واشنگتن ویزاردز۳۲ امتیاز کسب کرد تا تیمش ۹۳ - ۸۶ پیروز شود الان بسیار خوب و واقعا ثروتمند و مشهور شده است. او هم اکنون در نخستین سال قرارداد جدید و ۴ ساله خود به ارزش ۶۰ میلیون دلار به سر می برد و می توانست حتی درآمد بیشتری داشته باشد اما او که با ۲۶ میلیون دلار درآمد سالانه در فهرست ماه دسامبر مجله «فوربس» در صدر جدول ثروتمندترین ورزشکاران زیر ۲۵ سال قرار گرفته با زیرکی قراردادی امضا کرد که می تواند پس از ۲ سال به تیم دیگری منتقل شود. او در سال ۲۰۰۵ آرون گودوین دلالی که بیشتر قراردادهای کلان خود را به واسطه او بسته بود اخراج کرد و با ۳ تن از دوستان دوران مدرسه خود یک شرکت بازاریابی و تبلیغات ورزشی راه اندازی کرده و می گوید: «خیلی بازیهای مهمتری نسبت به بسکتبال پیش روی ماست. تجارت، خانواده و این که چطور از پول ها به درستی استفاده کرد.»او اخیرا اجرای یک برنامه زنده تلویزیونی را برعهده داشت و توانست مانند ستاره و الگوی خود مایکل جردن در این برنامه بدرخشد ضمن اینکه ماه گذشته نیز به عنوان نخستین مرد سیاه پوست عکس او بر روی مجله Vogue چاپ شد: «خیلی برایم جذاب بود از این که می توانستم خود را به طرز جدیدی مطرح کنم و خوشحال بودم.» لبرون ریمون جیمز در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۸۴ در شهر آکرون شهری که با فقر و بیکاری شدیدی روبرو بود و در سال ۲۰۰۶ به عنوان فقیرترین شهر امریکا انتخاب شد، به دنیا آمد. پدرش را زیاد ندید و تا قبل از اینکه به خانواده واکر ملحق شود وضعیت بی ثباتی داشت: «مادرم همیشه به من می گفت خیلی راحت نباش ، اینجا زیاد نمی مانیم. یادم می آید ۵ ساله که بودم در طول یک سال ۷ بار جای خود را تغییر دادیم، گاهی اوقات هم در خانه دوستانم زندگی می کردم. بنابر این خودم را مدیون خانواده واکر می دانم.» جیمز از سال ۱۹۹۹ و بازی در سنت وینسنت افتخارآفرینی کرد و توانست نخستین عنوان قهرمانی یک تیم دبیرستانی از سال ۱۹۸۴ را رقم بزند. سال بعد هم قهرمانی تکرار شد و متوسط ۲۵ امتیاز در هر بازی به علاوه ۴/۷ ریباند و ۵/۵ پاس گل سبب شد برای اولین بار یک بازیکن کلاس دوم دبیرستان عنوان «آقای بسکتبال» را از آن خود کند.

او که به «شاه جیمز» شهرت دارد، سبب شد سنت وینسنت با یک شبکه تلویزیونی قراردادی منعقد کند تا برای پخش بازیهای او ۸ دلار دریافت کند. در سال ۲۰۰۲ شبکه ESPN برای نخستین بار یک مسابقه بسکتبال در سطح دبیرستان ها را پخش کرد و ۶۷/۱ میلیون بیننده آن را تماشا کردند.

 مسابقات خانگی سنت وینسنت نیز برای پاسخ دادن به هجوم تماشاگران به استادیوم ۵ هزار و ۷۰۰ نفری دانشگاه آکرون انتقال یافت. اما او چگونه توانست به تمام انتظارات پاسخ دهد: «سخت نبود، فقط به بازی می رفتم و آن کاری را که باور داشتم انجام می دادم و به بازی مورد علاقه ام می پرداختم. هرگز به کلمه «فشار» اعتقاد نداشتم. هیچ گاه از بازی خودم راضی نبودم و می دانستم بهتر از این خواهد شد.»در سال ،۲۰۰۳ کاوالیرز که از ۸۲ بازی فصل عادی NBA فقط موفق به کسب ۱۷ پیروزی شده بود، توانست آقای برگزیده را به لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا بیاورد. جیمز با بازیهای درخشان خود و در نخستین فصل حضور که لقب «تازه کار» را به خود اختصاص داده بود در ۷۹ بازی جزو ترکیب اصلی قرار داشت و شمار تماشاگران کاوالیرز که تعداد پیروزی های خود را به ۳۵ عدد رسانده بود. هفت هزار نفر بیشتر شد. جیمز به عنوان روکی (تازه وارد) منتخب سال دست یافت و از آن سال همواره در تیم برگزیده NBA جای داشته و ۲ بار هم جایزه بهترین بازیکن سال را از آن خود کرده است. سال گذشته جیمز، کاوالیرز را به نخستین فینال تاریخ خود رساند، اگرچه آنها ۴ - صفر باختند اما جیمز اذعان می کند که بازیکنی نبوده که می توانست باشد. او در دیدار با دیترویت پیستونز در مرحله پلی آف یکی از بهترین بازیهای تاریخ مرحله حذفی را به نمایش گذاشت و در کمتر از ۷ دقیقه ۲۹ امتیاز کسب کرد. جیمز اگر بتواند تیمش را به نخستین قهرمانی NBA در ۲ ماه آینده برساند ۵ سال جوان تر از مایکل جوردن به این عنوان دست خواهد یافت: « امیدوارم روزی به این افتخار نایل شوم اما برخی از بهترین بازیکنان لیگ هرگز قهرمان نشده اند. من به این می اندیشم همواره در بهترین شرایط باشم.»

برخی اعداد درباره لبرون جیمز:

▪ صفر: او هیچ گاه در دانشگاه بازی نکرد (بازیکنان NBA معمولا حدود ۴ سال را در دانشگاه سپری می کنند.)

▪ یک: تنها بازیکن انتخاب شده از سوی کلیولند کاوالیرز در سال ۲۰۰۳

▪ ۴: حضور در بازی آل استار (هر سال که او در NBA بازی کرده انتخاب شده است)

▪ ۵۶: بالاترین امتیازی که در یک بازی به دست آورده (برابر تورنتو در سال ۲۰۰۵)

▪ ۲۲۲: تعداد پیروزی های کاوالیرز از زمان انتقال جیمز

▪ ۳۰۲۸: دقیقه حضور او در این فصل

▪ ۲۵۰/۰۴۱/۱۳: دلار درآمد بازی در این فصل

۵۷/۰۰۰/۰۰۰: دلار درآمد به خاطر تبلیغ نایکی، مایکروسافت و چند شرکت بزرگ

دیگر .


طبقه بندی: اخبار......................، معرفی تیم های ..NBA،
برچسب ها: درباره ی لبرون جیمز، جیمز، زندگینامه لبرون جیمز،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است ولی اگه خواستی می تونی با ذکر منبع از مطالب برداشت کنی | مدیرسایت:آرمین
?