تبلیغات
بسكتبال - چگونه یک تیم بسکتبال را آنالیز کنیم

طراحی سایت

قالب سایت

طراحی سایت


بسكتبال
تقدیم به تمام بسکتبالیست های ایران
نوشته شده در تاریخ 1390/11/13 توسط آرمین خسروی

قدم اول
حركات آن ها را زیر نظر بگیرید. نوع بازی آن ها چگونه است؟ آیا آن ها یك بازی سرعتی با ضد حمله های پی در پی انجام می دهند؟
یكی از مشخصه هایی كه شما میتوانید به آن اشاره كنیدسبك بازی آن هاست.
قدم دوم
سبك هجومی آن ها را زیر نظر بگیرید. آیا آن ها یك سبك هجومی ابتدایی و عمومی دارند؟ یا یك سبك منحصر به فرد كه تلفیقی از چندین سبك هجومی است؟اگر شما تمام حركت های آن ها را دنبال نمی كنید پس میتوانیدببینید كه آن ها چه كار می كنند تا شوت های خوبی داشته باشند؟آیا آن ها با پاس های سریع و استفاده از اسكرین از دام دفاع فرار میكنند؟ شما باید بفهمید كه آن ها در حمله چه كار هایی می خواهند انجام دهند؟
قدم سوم
سبك دفاعی آن ها را هم زیر نظر بگیرید.آیا آن ها یك دفاع نفر به نفر را ارائه می دهند یا یك دفاع منطقه ای؟آیا آن ها یك پرس تمام میدان انجام می دهند یا سعی می كنند كه حریف را در نیمه میدان به دام بیندازند؟هر سبك دفاعی یك نقطه ی ضعف هم دارد و شما باید بفهمید كه آن چیست.
قدم چهارم
بازیكنان آن ها را بشناسید، ببینید چه كسی بهترین پاس دهنده، ریباندر، شوت زن یا مدافع است.شما نمی توانید به طور كامل به نقاط قوت،ضعف ها و توانایی بازیكنان تیم پی ببرید اما شما میتوانید بفهمید كه باید برای مقابله با چه بازیكنانی آماده شوید.
قدم پنجم
به ویژگی های كلی تیم توجه كنید.آیا اگر آن ها عقب بیافتند تمركز شان را از دست می دهند ؟ یا می جنگند تا دوباره به بازی بر گردند؟یا این كه آن ها همیشه پیشتازان مسابقه اند؟
قدم ششم
ببینید كه تیم شما چه كار می تواند بكند تا به نقطه ضعف های آن ها حمله كند و نقاط قوتشان را متلاشی كند.دلیل اصلی این كه شما تیمی را آنالیز می كنید این است كه استراتژی خود را برای مقابله با تیم حریف طراحی كنید


طبقه بندی: آموزش...................،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است ولی اگه خواستی می تونی با ذکر منبع از مطالب برداشت کنی | مدیرسایت:آرمین
?