تبلیغات
بسكتبال - زمانی که در حمله هستیم و توپ را در اخختیار نداریم باید چه کنیم؟

طراحی سایت

قالب سایت

طراحی سایت


بسكتبال
تقدیم به تمام بسکتبالیست های ایران

زمانی که درحمله هستیم و توپ نداریم چه کارهایی باید انجام داد؟

به این فکر کنید که اغلب اوقات شما توپ ندارید مثلا نصف زمان بازی بسکتبال را در حال دفاع کردن هستید و در نصف زمانی که صاحب توپ هستید ( حالت حمله )، توپ ممکن است در دست شما نباشد و در دست هم تیمی هایتان باشد ( 80% اوقات حمله این اتفاق برای بازیکن پیش می آید)، در این حالت باید چه کاری انجام داد؟ آیا شما به سادگی می ایستید و صبر می کنید تا کسی به شما پاس بدهد؟


به ادامه مطلب رجوع کنید

  ولی این را بدانید که: این چیزی نیست که برای پیروز شدن به آن نیاز دارید.


  •   اینها کارهایی هستند که شما باید هنگامی که در حمله صاحب توپ نیستید انجام دهید:

1. سعی کنید برای دریافت پاس آسان و شوت کردن آزاد شوید.حرکت کنید اما نه بدون هدف و مقصد. باهوش  و دانا باشید و به سمت نقاط خالی زمین حرکت کنید و آنها را پر کنید مخصوصا اگر دفاع جاگیری در مقابل شما است. و اگر دفاع یارگیری نفر به نفر در مقابل شما است با ایجاد screen  آنها را آزاد کنید.

2.بازیکنان پست 4 و5 باید دائما در حال تلاش برای گرفتن موقعیت خوب و دریافت پاس باشند. بازیکنان پست 4 و5 می توانند برای هر کسی screen ایجاد کنند تا آنها را آزاد نمایند.

3.در داخل زمین باز شوید و فضا اشغال کنید و در یک جا تجمع نکنید. اگر در زمین باز نشوید و فضا نگیرید: پاس خوب نمی گیرید، ترنور می دهید و دفاع توپ دزدی می کند.

4.هرگز چشم از توپ بر ندارید. منتظر لحظه ای باشید که به سمت ذوزنقه برش بروید و یا backdoor  بروید و یک پاس سریع از هم تیمی تان دریافت کنید و گل بزنید.

5.گوش به زنگ باشید و موقعیت خود را برای انجام ریباند بهتر کنید ، اگر ریباند کنید موقعیت انجام یک شوت اضافی و کسب امتیاز را خواهید داشت.

6.به دنبال توپ های سرگردان بروید و آنها را صاحب شوید.

7.آماده باشید که اگر هم تیمی های شما صاحب توپ هستند اشتباه کردند و توپ را از دست دادند، برگردید و اشتباه آنها را پوشش دهید.

8.گوش به زنگ باشید که اگر هم تیمی تان دریبلش را قطع کرد و یا در دردسر افتاد به او کمک کنید.

9.وقتی شوت انجام می شود، دیگر مالکیتی وجود ندارد و هر بازیکن دفاعی باید بی درنگ بداند که چه ماموریتی دارد و حرکت کند برای انجام ریباند و پاس خروجی (outlet) برای شروع ضد حمله و هر بازیکن حمله باید بداند که چه ماموریتی دارد، چه کسی باید برگردد برای جلوگیری از ضد حمله تیم مقابل و چه کسی باید اقدام برای ریباند حمله.

 

و در پایان به یاد داشته باشید:

معمولا کسی که در ابتدا توپ دارد، تنها کسی نیست که امتیاز می آورد ( بسکتبال بازی 5 نفره است) بلکه پاس خوب، انجام پرش ها و انواع screen ها برای بازیکن صاحب توپ و یا بدون توپ و... است که باعث کسب امتیاز می شود. بنابراین در هنگام حمله وقتی توپ ندارید سخت کار کنید و هرگز بیهوده حرکت نکنید.


طبقه بندی: آموزش...................،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است ولی اگه خواستی می تونی با ذکر منبع از مطالب برداشت کنی | مدیرسایت:آرمین
?